poniedziałek, 20 października 2014

Pazdziernik

Czy to na pewno październik?

Bliscy marudzili ,że u mnie ostatnio nudy ,tak jakoś brak pomysła  i nadal go nie ma ,ostatnio ciągle zastanawiałam się o czym tu napisać i dziś taka myśl dlaczego  nie o tym co mnie ostatnio zastanowiło a nawet zasmuciło(oj jak ja już zacznę nad czymś rozmyślać to poematy).
Człowiek urodzi dzieci, wychowuje i uczy zdaje się wszystkiego co dobre,prawdziwe, uczciwe z zasadami, bo jak to u nas mówią żeby wyrosły na dobrych, porządnych ludzi.Co się okazuje jak ruszają do wielkiego świata ,zaczynają (wczesne)dorosłe życie , że dla dzisiejszego  wyścigu szczurów, całe wychowywanie to wielka...nie wiem ...chała.Bo są za uczciwi,nie znają bajery,nie potrafią kłamać,postawić się po chamsku i walczyć o swoje łokciami,pluć i mówić że deszcz pada. .Oczywiście że jestem dumna i nigdy nie pożałuję że wychowałam swoich na porządnych ludzi ale szlak mnie trafia co dziś jest ważniejsze ,dokąd  to prowadzi i gdzie granica , kameleony dążą po trupach i depczą wszystko co dobre.Teraz to chyba lepiej nie pokazywać jakim się jest.Ten świat przestaje być dobry,a może nie świat tylko ludzie.
no i starczy na dziś tych rozmyślań pa dobrzy ludzie :))))

2 komentarze:

  1. Twoje rozmyślania jakoś zbiegły się z moimi w tym temacie:) Może to jesień nas tak nastraja. Samą prawdę napisałaś. Ja tez mam wrażenie że wychowałam dzieci na "ciamajdy" które w dzisiejszym wyścigu szczurów sobie nie poradzą, ale zapominamy o jednym. Przecież dzięki otrzymanemu wychowaniu i zasadom przygotowałyśmy je do dokonywania wyborów i podejmowania decyzji. Może nie rozepchną sie łokciami, nie zrobią oszałamiających karier ale będa dobrymi ludźmi spełniającymi swoje marzenia i nie depczącymi innych ludzi. Moje wyfrunęły z gniazda niedawno, syn dwa lata temu, córka niespełna miesiąc temu. Oboje pracują i uczą sie jednocześnie. Córka łączy prace z dziennymi studiami. Jestem dumna i po cichu liczę że nie będą sie musiały ścigać ze szczurami. Czego i Twoim pociechom życzę.Serdeczne pozdrowienia z Przytulnego Domu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiesz ,że moje dzieci dopiero na falstarcie a zauważyłam podobne prawa rządzące nową rzeczywistością ....rozpychać się łokciami i do celu. Rośnie nam pokolenie roszczeniowe, poczucie honoru to fikcja, a my chyba możemy zapomnieć o godziwej starości...przeraża mnie ten świat , serio.

    OdpowiedzUsuń